Maldiivid 2012

Meie unistustereis Maldiividele sai teoks 2012 aasta lõpus. Kuna selle aasta detsembris täitus meil Merlega 15. aasta abielu, siis sai juba suve lõpus otsustatud, et pulmaaastapäeva tähistamine tuleb natuke uhkemalt ette võtta.

Meie hea abiline ESTRAVEL oli meil ka sel korral abiks ja leidis meile Saksa TUI kaudu väga mõnusa ning uhke reisipaketi, kuhu me kogu perega novembri viimastel päevadel ka siirdusime. Reisimine Maldiividele on selline kahepäevane üritus, mille sisse jäi meil sel korral ka jõululaada külastus Frankfurdis. Aga peamine selle reisi juures oli siiski MALDIIVID! Kes ei tea, mis on Maldiivid – otsige ja uurige ning puurige! Kasvõi siitsamast natuke altpoolt. Reis oli igatahes fantast ja kaks nädalat oleks võinud vabalt veel olla!

Kuupäevadega (28.11.2012 – 14.12.2012) läks meil sel korral küll sedapidi, et pulmaaastapäeva päeval saime päev otsa lennukitega lennata tagasiteel, aga see ei loe – reis oli hea ja meile meeldis ning kunagi läheme sinna kindlasti tagasi!

Maldiivide kohta arvatakse, et see on põhiliselt mesinädalate veetmise koht ja eks see natuke õige ole ka – meie nägime vähemalt 3-4 pruutpaari mööda saart pildistamas. Aga samas on see koht ka lühikeseks puhkuseks – päris mitu inimest veetis saarel ainult paar päeva. Meie kindel seisukoht on aga, et Maldiividel peab kindlasti paar nädalat veetma ja võimalusel rohkemgi veel!

Sel korral oli meil reisi jäädvustamiseks natuke rohkem varustust kasutada:

 • Loomulikult fotoaparaat Pentax K-5
 • Videokaamera Panasonic HDC-TM900
 • Mobiiltelefoni Samsung Galaxy S3 fotosilm
 • Üks veealune filmikaamera – selline ühekordne Kodaki jupsakas
 • Lisaks laenutasime koha peal veel ühe Olympose kaamera, mis veekindlas korpuses, et vee all rohkem mälestusi saada.

Tulemus selle varustusega sai selline:

 • Pilte 1320 (1120 peale kustutamist) erinevate kaameratega + 195 veealust pilti digikaameraga + 27,5 (filmi esimene või viimane kaader oli poolik) veealust pilti filmikaameraga
 • Videomaterjali kogumaht on ligi 25GB.
  • Kaameraga sai filmitud ligi kolm ja pool tundi materjali
  • Mobiiliga umbes 10 minutit
  • Fotoaparaadiga ligi minuti jagu materjali.

Selle videomaterjali töötlemine seisab veel ees. Töötlemata filmimaterjali on kokku 3 tundi ja pea 37 minutit, mis kõik paikneb 119. tükis. Kui video valmis ja näitamiseks kõlbulik, saab sellest teada antud.

Lisaks ostsime koha pealt ka ühe BluRay, mis näitab kuurorti ning väga ilusaid ookeani iludusi (seepärast Maldiividel ju käiakse). Seda videot saab näha ainult eraldi küsides.

Pildimaterjal sai eraldi galeriisse üles ning see on nähtav siin – kokku on seal võimalik imetleda rohkem kui 475 pilti.

Kohapealsed reisimuljed:

Mõned vaated meie saarele ka siia.

Saarele saabumisel sillalt vaade saarele:
Panoraam saarele maabumise sillalt

Vaade ookeanile (sellel poolel, kus meie olime):
Panoraam meie villa tagant ookeanile

Vaated rannale:
Panoraam rannale
Veel üks panoraam rannale

Saare üldvaade (pärineb aadressilt http://www.lilybeachmaldives.com):
Lily Beach asub Huvadhendhoo saarel

Kommentaarid ja tervitused on oodatud allpool.

Üks mõte “Maldiivid 2012” kohta

 1. Pingback-viide: 74. kuu - Mehise pildialbum

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga